Tak nám skončil Votvírák
JoeMax & Lotrinkas
Dnešní datum: 19. 08. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  
Hlavní menu

Vyhledávání

Vyhledat text


Články podle kalendáře
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


JoeMaxovo

* Tak nám skončil Votvírák

Vydáno dne 15. 06. 2008 (2261 přečtení)

Bydlení na Božím Daru má přece jen jednu nespornou výhodu: Na letišti se každý měsíc pořádá nějaká akce, ať už se tu prohánějí motorkáří nebo vytuněná auta. Uplynulé tři dny ale přinesly báječnou akci s názvem Votvírák, no a řekněte - mít za barákem hudební festival s největšími hvězdami a zadarmo, to je terno :o)

Od čtvrtka jsme si vzali oba volno, abysme si odpočinuli od pracovních povinností a pořádně se vyblbnuli. Osobně musím říct, že jsem si hlavu pročistil dokonale, ale nepovedlo se mi uspořádat si firemní záležitosti, probrat všechny materiály, připravit reporty pro šéfa atakdále, protože na to prostě nebyl čas. Buď jsem spal, nebo jsme se bavili s početnou ženskou částí Lotrinčiny rodiny, která přijela na návštěvu.

Přes den většinou na hlavní stejdži hrály méně známé či nám úplně neznámé kapely, takže jsme na festival pravidelně doráželi až ve večerních hodinách. V programu na všechny dny jsme si pečlivě zaškrtli naše favority ;o) Ve čtvrtek jsme sice prošvihli Petra Bendeho, ale Kamil Střihavka do nás začal ládovat správnou náladu svými novinkovými i staršími písničkami. Závěrečná "nová písnička, která ještě ani nemá název" (tenhle trik pak s úspěchem předvedli i Chinaski) alias Země vzdálená dostala lidi do pomalého varu. Ivu Jarní jsme promptně vynechali, její popíkové rytmy jsou sice fajn, ale radši jsme prozkoumali celý areál a dali si něco k snědku. Ve čtvrt na deset vystoupila největší hvězda celého Votvíráku - naši milovaní No Name. Svůj "set" zvolili více než vhodně, Igor blbnul jako vždy a my byli v hudební extázi. Před jedenáctou vystoupili zmínění Chinaski a samozřejmě nezklamali, ale oproti košické bandě to byla druhá liga ;o) Zatímco se všechny holky vydaly domů, zůstal jsem ještě na Michala Pavlíčka. To už byla pomalu jedna v noci, ale co ten člověk vyváděl se svými kytarami, to bylo jako sledovat koncert Mika Oldfielda. Bohužel, po třech fantastických instrumentálkách přišla na pódium Bára Basiková a začala kvílet. Dekadentní "stromboli" balady v molových stupnicích zcela otupily můj zájem o vystoupení a k domovu jsem se vydal i já.

Pátek. Půl dne jsme s Lotrinkou prospali, po obědě jsme padli a vzbudili se skoro ve čtyři. Zatímco se ostatní vypravovali na letištní plochu, pokusil jsem se udělat pár věcí do práce. Ve třičtvrtě na šest jsem na fesťák mazal i já, aby mi neuteklo vystoupení leteckých akrobatů Flying Bulls. Našel jsem si proto zkratku, kterou jsem se na místo dostal během deseti minut, jenže jsem pak stejně musel celý areál obejít k hlavnímu vchodu, neboť druhý byl zavřený. Stihnul jsem to jen tak tak, čtyři frajeři ve žluto-modro-stříbrných letadýlkách předváděli psí kusy v podobě zrcadlového lopingu, spirály smrti, náletů proti sobě á la X-Factor, zdánlivě nekontrolovatelného pádu a podobně, no prostě byla to klasa, to já rád ;o) O půl sedmé začala řvát Doga, což nás nezaujalo a vydali jsme se zhlédnout exhibici freestylových bikerů u hiphopové stage. Jak fantastické triky, tak pořádné držkopády nás dováděly k úžasu, zejména kvůli tomu, že se nikomu nic nestalo :o) Od osmi hrál Medvěd 009, ať si kdo chce co chce říká, nejlepší písničky jsou stejně Praha Běchovice a Olgoj Chorchoj :o) Nezvykle o pět minut dřív to rozbalili Kabáti, které jsme loni o Benátské noci vypustili. Tentokrát jsme si dokonalou show pořádně užili, ale protože koncert končil po jedenácté a naše děcka byla ospalá, nechali jsme následující Wohnouty Wohnoutama a odebrali se na kutě.

V sobotu ráno jsme se rozloučili s návštěvou a u nás zůstala jen Lotrinčina mladší sestra Áňa. Vzali jsme ji proto do mladoboleslavského multiplexu na Lovce draků, o kterémžto filmu se asi rozepíšu zvlášť. V tamním C&A jsem si konečně snad po dvou letech koupil něco nového na sebe, když jsem v krámě nechal osmnáct stovek za košili, tričko, džíny a maskované šortky. Obědvali jsme až ve čtyři a na letiště dorazili tak tak, abysme ještě stihli Michala Hrůzu, který sympaticky přidal na přání publika starší Kirkenovskou hitovku Zejtra mám. Po Kapele Hrůzy vystoupila Aneta Langerová. První dáma naší lesbické scény předvedla, proč už není hvězda. Na hlavě blonďatou helmu, šíleně černě obtažené oči a v podstatě nezáživná hudba. Šli jsme si radši zaházet talířem před Gambrinus Stage, kde zahráli Blue Effect mj. také legendární Sluneční hrob z Pelíšků. A o kousek vedle znovu skákali a padali bikeři :o) Náplastí bylo vystoupení Kryštofů, po No name a Kabátech kvalitativně třetí nejlepší show festivalu.

A pak jsme šli kolem jedenácté utahaní domů... Mig 21 jsme ponechali svému osudu a Anna K. má na nás smůlu, na Benátské jsme se upalovali schovat před deštěm a na Votvíráku jsme zas nechtěli čekat do půlnoci ;o) Už teď se těšíme na Zavírák, který proběhne na milovickém městském stadionu přesně za tři měsíce, až bude končit léto - a bude zase grátis :o)


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: JoeMax

Novinky
18.04.2010: Blbá sopka!
Kvůli zrušeným letům si musíme pobyt v NY prodloužit o týden, první volný spoj do EU je 25.4. :(

14.04.2010: Jsme v New Yorku!
Zdárně jsme přistáli, ubytovali se a teď vyrážíme na sváču a do města. Večer (je tu teprv 15:54) napíšeme víc!

11.05.2009: resisTrance vol.6:
Nový DJ set v žánru trance/ progressive ke stažení v sekci Download! Šesté pokračování série resisTrance je tentokrát tvrdší a dupavější, tak přeji příjemný poslech :)

11.01.2009: AC Žíznivci
vybojovali v zimním Exit Fortuna Cupu fantastické třetí místo! :o)

01.01.2009: Omlouváme se
předem za možný krátkodobý výpadek kolem 2.-5. ledna kvůli údržbě serveru.

01.01.2009: Joe & Lotrinka
přejí všem návštěvníkům hodně štěstí do roku 2009 :o)

16.11.2008: Ze sportu:
Milovičtí fotbalisté mají po několika dvouciferných vítězstvích po půlce sezóny jasně nakročeno do I.A třídy, s náskokem 12 bodů jasně vedou tabulku. Benátečtí hokejisté se zuby nehty drží v 1. lize, jsou mezi 16 týmy na 14. místě. Uvidíme, jak se povede novému kouči...

28.07.2008: Nejezděte
se koupat na Sadskou. My si pak nemáme kam lehnout :-D

05.07.2008: Jedeme na
dovču, takže o nás nějaký čas neuslyšíte, ale zato pak přineseme novou fotogalerii z hor a doženeme článkový deficit :o) J&L

23.06.2008: Plný počet
získaly Milovice z posledních dvou ligových zápasů, na jejich setrvání v okresním přeboru už to ale nic nezměnilo. Na hřišti jsem s foťákem chyběl, zmohl mě Francinův ležák :-D

Google

Naše megastránky běží na systému phpRS.