29 30 31

JoeMaxovo

* FIFA Manager 09: JoeMax v Carlisle United (5.)

Vydáno dne 25. 08. 2009 (2479 přečtení)

Začínám třetí sezónu v Carlisle United, svoji premiérovou v nejlepší lize světa - Premier League. Postoupit už se dá jenom do evropských pohárů, zato spadnout se dá pěkně hluboko. Ačkoliv jsme se chtěli hlavně udržet ve druhé lize, trochu nad plán jsme postoupili a to si vyžádá pořádné přebudování týmu. Vítejte u průřezu prvním půlrokem sezóny 2009/10.

Prezident je nadšený, fanoušci slaví nepřetržitě už několik dní, ale mě začaly perné starosti. Samozřejmě, hlavní je udržet se v lize, ale zvládne to tým, který už jsem začalo budovat v zimě? Tehdy jsem totiž posiloval pořád na druhou ligu a některé hráče jsem si pro tuto soutěž zajistil až od další sezóny. Ani v létě nejsou vzhledem k malé prestiži Carlisle United známější hráči nijak nadšeni tím, že by sem měli zamířit, a podle toho taky příchody vypadají:

Niclas Jensen - dánský reprezentant, levý bek či záložník
Roman Smutný - ofenzivní záložník z Brna :o)
Roman Sharonov - ruský veterán, levý či střední obránce
Aaron McLean - jeden z nejlepších druholigových kanonýrů, loni nastřílel 24 branek!
Frederik Boi - francouzský pravý bek či záložník
Grégory Leca - další francouzská akvizice, defenzivní záložník či stoper
Bradley Orr - alternativa na pozici pravého obránce
John Gibson - defenzivní štít, přišel z dorostu
Ryan Osborne - stoper z dorostu, s Gibsonem prakticky jediní nováčci, kteří snesou srovnání s prvoligovými měřítky
... a pak ještě spousta dalších :o)

Bylo nutné vybudovat rezervní tým, kam se přesunuli slabší hráči. Do přípravy jsme naplánovali pobyt v Majorce a celkem 12 přátelských zápasů se slabšími i silnějšími soupeři, z Anglie i z ciziny (Korea, Peru, USA, Rumunsko, Katar), abychom si vyzkoušeli co nejvíce herních stylů. Úměrně pozici našeho klubu jsem taky měl na výběr spoustu kvalitních hráčů na vyzkoušení. Zpočátku to byla bída, jak si ale sestava začala "sedat", šly výkony nahoru. Na soustředění jsme se i přes mizerné počasí hodně zlepšili, vyhráli jsme pak domácí turnaj a celou přípravu završili výhrou 1:0 nad New England Revolution.

Teprv začátek ligy ukázal, jak na tom opravdu jsme. Po nešťastné prohře 0:1 s Fulhamem se kluci vybičovali ke skvělému představení na Arsenalu, kde jsme smolně prohráli 2:3, kdy jsme dva góly dostali už v prvních 20 minutách. Díky Mohktarimu jsme stihli vyrovnat, ale Adebayor přidal pět minut před koncem rozhodující zápas. Brankář Kieszek a s ním Bastians, Mokhtari a Gibson se dostali do sestavy kola! Nicméně jsme 19., předposlední - připomínám že sestupují tři nejhorší týmy.

Před koncem přestupního termínu jsem získal švédského reprezentačního obránce Fredrika Stenmana a na Last Minute přišel ještě obránce Gregory - s ním v sestavě jsme vybojovali první tři body v Premier League proti Stoke, výhru zařídili Bastians a Solari. Noviny mě opěvují a tvrdí, že tým odpálkoval kritiky a bude mít čas se v klidu připravovat na další zápasy. Pak přišla zase nešťastná prohra s Hull City, když jsme dostali gól v první minutě po jediné soupeřově akci za celý zápas! Pak se stáhl do obranné ulity a ještě vyrážel k protiútokům, naštěstí zachytal Kieszek. Jako noc a den je další zápas s West Ham United, kde jsme zahráli jako vyměnění a po trefě Solariho a hlavičce Osborna vítězíme 2:0 a stoupáme na 12. pozici - a sakra, to zas budou fanoušci plní očekávání :o))

Už máme 26. září a hrál se duel s Middlesbrough, jenž rozhodl Michael Mörz jedinou brankou v 41. minutě - jsme desátí! Jdeme to zapít a v televizi koukáme na losování 3. kola FA Cupu. Tipuju, že dostaneme stejně jako loni nějakou jobovku, a taky jo - Liverpool! Na rozehřání nás v lize hostí Tottenham Hotspur, kteří moc chtěli vyhrát, ale ustáli jsme jejich drtivý tlak v závěru a ukořistili výhru 2:1 - oba góly dal Solari! Vzhledem k reprezentační pauze jsem naordinoval přáteláky s naším béčkem, které momentálně nehraje žádnou soutěž. Tyto zápasy ordinuju poměrně často, slouží k udržení formy málo vytěžovaných hráčů v A týmu a samozřejmě taky těch z rezervy. V mezičase jsem zjistil, že mám na kontě strašných peněz, tak jsem si koupil dům a Santu a hledám přítelkyni (samozřejmě virtuální! :o))

Další soutěžní mač je na programu až 17. října, hostíme Portsmouth, který zahrál výborně ofsajd-systém, čímž zpacifikoval naše útočné snahy a zvítězil díky Peteru Crouchovi 0:1. V následujícím duelu s Birminghamem zachránil plichtu Bastík, který vyrovnával na 1:1. V FA Cupu jsme pochopitelně ve třetím kole skončili, protože Torres má ránu jak sviň :o) a naši hráči vůbec neměli svůj den. Když McLean snížil na 1:2 a Liverpool začal hlavně bránit, sobečtí záložníci místo přihrávky na volné spoluhráče pálili z nesmyslných pozic a obránci se pletli navzájem pod nohy tak, že nechali opět utéct Torrese, jenž pečetil na 1:3. V novinách si naši hráči sypali popel na hlavu: "Za prohru si můžeme sami..." Ale ve druhém, Ligovém poháru jsme dostali ve 3. kole Hereford United, tak to bychom mohli dát :o)

Ani s Manchester City jsme si reputaci nenapravili, prohra 0:1 a nemastný-neslaný výkon. Brankář Kieszek dostal potupnou známku 5 a tak jsem ho sepsul - skončilo to hádkou a jeho ujištěním, že o zimní pauze by rád změnil působiště. Pořád se v tabulce motáme kolem poloviny, což je lehce přes plán :o) Sice nemáme nejlepší kádr ve vybrané společnosti PL, ale kdyby si tak dokázali udržet formu... Ach jo. A pak přišel ligový pohár s Herefordem. Tosh otevřel skóre v 33. minutě, ale to bylo na dlouhou dobu vše. Příšerná, neuspořádaná hra, která vyvrcholila v 80. minutě soupeřovo vyrovnáním. Zápas spěl do prodloužení, kdy jsem ve 107. minutě skákal radostí po Ganciho parádní ráně z hranice šestnáctky, ale letargická obrana nechala o 7 minut později soupeře opět vyrovnat :-/ V bráně nastoupil k pohárovému zápasu Howarth a v rozstřelu chytil druhou penaltu Herefordu! Hurst pak napálil jen tyč, naštěstí soupeř míjí bránu, ale Jensen mazácky zvýšil a poslední Tosh proměnil rozhodující kop - prolomili jsme penaltové prokletí a jsme tam!!!

Howarth se postavil mezi tyče i na Chelsea, ale ani tam být nemusel - hvězdy nám nadělily během 47 minut čtyři góly a bylo hotovo. Ve druhém poločase jsem změnil rozestavění z 3-5 2 na 4-4-2 a na naši hru se konečně dalo koukat, ale ani čestného gólu jsme nedosáhli. Každopádně je jasné, že Chris není ligový brankář a když Kieszek odejde v zimě do Wiganu, musíme za něj najít náhradu. V následném zápase jsme 14. listopadu porazili doma Sunderland 2:1, když hlavně v 1. půli jsme předvedli skvělou útočnou sílu a mohli jsme vést i o víc než dvě branky. Soupeř ve druhém poločase přitlačil a do samého závěru jsme se třásli o výhru. Oba naše góly zařídil Solari, který se prosazuje výrazněji jako jediný z našich útočníků.

V brance opět stál Kieszek, se kterým jsme si všechno vyříkali a byl odhodlán podávat do konce působení v Carlisle 100% výkony. Předvedl to jak se Sunderlandem, tak o týden později s Blackburnem, kdy jsme remízovali 2:2. První gól dal po skvělé souhře Mörz do prázdné kisny a druhý přidal v závěru Tosh - Hurst napálil bombou břevno a Sam stál přesně na místě, kam se vrátil odražený míč :o) Bohužel Santa Cruz v 90. minutě zmrazil diváky vyrovnávací trefou. Střídající Tosh si v zápase odnesl desítku (!), Kieszek dostal osmičku a místo v sestavě kola! Vida, že to takhle nešlo dřív? Místo něj přijde Holanďan hrající momentálně v Japonsku Edwin Aarnoutsen.

Po přáteláku s béčkem přišel na řadu další souboj s Liverpoolem, tentokrát ligový. V malém derby (Liverpool a Carlisle dělí jen 92 mil) jsme ukázali vzestupný výkon. Novináři se ptali, jak se před utkáním cítíme? Povídám, že je to svátek pro fanoušky, ale my jdeme po třech bodech jako v jakémkoliv jiném utkání (morálka týmu stoupá :o)). V první půli jsme soupeře dostali dokonce krátce pod tlak, ale spolehlivý Reina v bráně nebo ofsajdy naše ambice likvidovali. Před přestávkou jsme naopak horko těžko drželi bezbrankový stav. Představení hostů pokračovali po poločase, Torres nakonec v 69. minutě prolomil po závaru strnulé skóre. Hurst v 79. minutě krásnou ranou do šibenice vyrovnal, ale kat Torres před koncem strhl vítězství po dalším závaru na stranu Liverpoolu. Zůstáváme na 12. místě a noviny opěvují náš senzační souboj s jasnými favority. Smolařem je Aaron McLean, který neskóroval už 434 minut a nevěří si.

Hned o pár dnů později, 1. prosince, se hraje 3. kolo ligového poháru doma proti Fulhamu, který má nového trenéra a tým je nabuzený novou energií. Stejná sestava jako proti Liverpoolu horko těžko vybojovala postup, když v nutném zápase zdrhnul v 61. minutě Mörz a rozhodl. Po výhře 1:0 narazíme v osmifinále na Crystal Palace! Manchester City prý sleduje McLeana, nevím sice proč, ale cobyne :o) Nová smlouva s osobním sponzorem mi vynese 122k liber ročně po dobu 3 let :o)

Jízdní řád ligy pokračoval 5. prosince venku s Ipswichem, po faulu na Bastianse a následném přímém kopu se prosadil k hlavičce Ganci. Soupeř už kolem padesáté minuty sáhl ke dvěma střídáním a na hře to bylo znát, v 69. minutě vyrovnal na 1:1 a tak i zápas skončil, neboť brankáři na obou stranách chytali spolehlivě. Nehráli jsme nic moc, i noviny psaly, že plichta je OK. Klesáme na 13. místo, fanoušci reptají, ale to je normální :o) Kieszek je dojat, když mu přeju hodně štěstí do budoucna, rozhodně ho nemine naše síň slávy, protože on byl mimo jiné klíč k postupu z 2. ligy do Premier League!

12. prosince a nešťastný souboj doma s Aston Villou. Je vyprodáno, ale fanoušci vidí množství promarněných šancí z naší strany, kdy záložníci opět nesmyslně sobecky stříleli místo přihrávky před prázdnou bránu, a náhodný gól soupeře. Novináři se ptají, to byla nešťastná prohra, že? Odpovídám, že jsme jednoduše pozahazovali spousty šancí, normálně by je naši hráči museli rozstřílet ve spánku a k tomu se zavázanýma očima - což všechny přítomné na tiskovce velice pobavilo :o) Roste morálka útočníků i můj obrázek v médiích. Leca a Gibson se i tak dostali do sestavy kola, Gibson má megaformu a rozhlašuje, jak je tu šťastný.

Pak přišel šok - zapomněl jsem, že klíčový levý záložník Bastians má ve smlouvě klauzuli o odchodu do ciziny zadarmo. Byl to jednoduchý trik, jak přimět hráče akceptovat nižší plat, ale teď se mi to mohlo vymstít, protože se o Felixe zajímaly hned tři zahraniční kluby! Nabídl jsem proto změnu a prodloužení smlouvy, snad na to kývne... Následoval zápas na Manchesteru - ve fantastické atmosféře jsme hráli jako nikdy. Ve 33. minutě poslal Stenman nákopem do úniku právě Bastíka, který našel volného McLeana a vedli jsme 1:0! Skóre vydrželo až do poločasu, po přestávce jsme ale dostali dva góly po přímých kopech, jako přes kopírák hlavičkoval Vidič. V 65. minutě ale vypálil Davies, míč s přispěním teče Ferdinanda skočil mimo dosah brankáře a bylo vyrovnáno! Na konci nás po ráně Teveze zachránila tyč, remíza s Manchesterem 2:2 se cení vysoko! Díky tomu jsem postoupil na manažerskou úroveň 4 :o)

Bastians nakonec smlouvu u nás za podstatně vylepšený plat prodloužil a taky dostal slib, že u nás vyroste v hráče na mezinárodní úrovni, což mu úžasně zvedá sebevědomí. Pak jsme se šli připravit na Newcastle United. Galapředstavení Romana Smutného, kdy během první čtvrthodiny dal z pozice ofenzivního záložníka dva góly, bohužel totálně pokazila obrana. Nakonec jsme neuvěřitelně prohráli 2:5!!! Roman sice slaví první góly v Premier League, ale má to takovou hořkou příchuť. Poslední ligový zápas roku 2009 na Blackburnu rozhodl Sam Tosh, vyhráli jsme těsně 1:0 a poskočili z 15. na 13. příčku. Herně nevyzpytatelný Stenman se hřeje v sestavě kola.

Rozhodl jsem se trochu pročistit kádr a dát slabším hráčům z béčka šanci na aktivnější angažmá. Lewis Buxton odchází na hostování do Leicesteru, bývalá gólmanská jednička Brian Jensen do Tampere, další obránce Rangel přestupuje do Milwallu. K nám míří Lamine Traoré, reprezentant afrického státu Burkina Faso, který by podle skautů mohl být nejlepším obráncem. V přehledu nejlepších ofenzivních křídel už figuruje Bastians právě mezi hráči na mezinárodní úrovni, mezi dalšími je i kapitán Hurst. Stenman a veterán Jensen zase bodují mezi obránci.

A to je prozatím vše, slavíme Silvestra a připravujeme se na druhou půlku ligy. Zachovejte nám přízeň :o)

[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: JoeMax

Novinky
18.04.2010: Blbá sopka!
Kvůli zrušeným letům si musíme pobyt v NY prodloužit o týden, první volný spoj do EU je 25.4. :(

14.04.2010: Jsme v New Yorku!
Zdárně jsme přistáli, ubytovali se a teď vyrážíme na sváču a do města. Večer (je tu teprv 15:54) napíšeme víc!

11.05.2009: resisTrance vol.6:
Nový DJ set v žánru trance/ progressive ke stažení v sekci Download! Šesté pokračování série resisTrance je tentokrát tvrdší a dupavější, tak přeji příjemný poslech :)

11.01.2009: AC Žíznivci
vybojovali v zimním Exit Fortuna Cupu fantastické třetí místo! :o)

01.01.2009: Omlouváme se
předem za možný krátkodobý výpadek kolem 2.-5. ledna kvůli údržbě serveru.

01.01.2009: Joe & Lotrinka
přejí všem návštěvníkům hodně štěstí do roku 2009 :o)

16.11.2008: Ze sportu:
Milovičtí fotbalisté mají po několika dvouciferných vítězstvích po půlce sezóny jasně nakročeno do I.A třídy, s náskokem 12 bodů jasně vedou tabulku. Benátečtí hokejisté se zuby nehty drží v 1. lize, jsou mezi 16 týmy na 14. místě. Uvidíme, jak se povede novému kouči...

28.07.2008: Nejezděte
se koupat na Sadskou. My si pak nemáme kam lehnout :-D

05.07.2008: Jedeme na
dovču, takže o nás nějaký čas neuslyšíte, ale zato pak přineseme novou fotogalerii z hor a doženeme článkový deficit :o) J&L

23.06.2008: Plný počet
získaly Milovice z posledních dvou ligových zápasů, na jejich setrvání v okresním přeboru už to ale nic nezměnilo. Na hřišti jsem s foťákem chyběl, zmohl mě Francinův ležák :-D